tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

×

Ostrzeżenie

JFolder::usuwanie: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: Joomla\CMS\Filesystem\Folder::files.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

NOK NałęczówMalarze Zakładowi, Zakład Malarstwa i Rysunku I, Wydział Artystyczny Instytut Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Otwarcie wystawy 16 stycznia 2019 r.

 

 

 

AUTORZY UCZESTNICZĄCY W WYSTAWIE

dr hab. ANNA WASZCZUK
Urodzona w 1957 roku w Świdniku. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego w UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni malarstwa prf. Mieczysława Hermana w 1982 roku. Od 1989 pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS. Przewód kwalifikacyjny pierwszego stopnia z malarstwa na Akademi Sztuk Pięknych w Krakowie w roku 1997, a w 2009 roku przewód habilitacyjny na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku. Zajmuje się malarstwem, sztuka papieru i wikliny. Autorka 24 wystaw indywidualnych, współudział w ponad 60 wystawach zbiorowych.
Autorka realizacji plenerowych z wikliny.

prof WALENTY WRÓBLEWSKI
Urodzony w 1954 roku w Bielsku Podlaskim. W roku 1974 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskał w roku 1978 w pracowni wykładowcy Andrzeja Kołodziejka. W roku 1983 został zatrudniony na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, gdzie pracuje do dzisiaj w Instytucie Sztuk Pięknych na stanowisku profesora. Od roku 2012 pełni funkcję kierownika Zakładu MalarstwaI. Uprawia przede wszystkim malarstwo.
Laureat kilkunastu nagród i wyróżnień, stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w latach 1986 - 87, 1990 - 91 oraz Rektora UMCS. Zorganizował 51 wystaw indywidualnych oraz uczastniczył w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

dr KAMIL SICZEK
Urodzony w 1978 roku w Lublinie. Ukończył liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Studia na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uzyskał dyplom  malarstwa pod kierunkiem Prof. Leszka Misiaka w 2003 roku. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki w latach 1997-98.
Pracownik naukowo - dudaktyczny Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie na stanowisku zdiunkta w Zakładzie Malarstwa I u Prof. Walentego Wróblewskiego od roku 2005. Uzyskał tytuł doktora w dziedzinie Sztuki Plastyczne w 2012 roku. Uprawia malarstwo, rysunek oraz multimedia.

dr hab. ZBIGNIEW WOŹNIAK
Urodzony w 1959 r. w Świdniku. Studia ukończył w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Architektury Wnętrz i Malarstwa. Dyplom z Malarstwa uzyskał w pracowni prof. Jana Szancenbacha w 1984 roku.
Od 1985 roku pracownik naukowo - dydaktyczny na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Przewód kwalifikacyjny oraz habilitacyjny na ASP w Krakowie. Obecnie pracuje w Zakładzie Malarstwa I u prof. Walentego Wróblewskiego. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa.
W dorobku artystycznym ma 16 wystaw indywidualnych oraz udział w 30 wystawach zbiorowych, konkursach i przeglądach w kraju i za granicą. Laureat nagród i wyróżnień. Prace w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą.

dr hab. MAREK MAZANOWSKI
Urodzony w 1955 roku w Lublinie. Absolwent UMCS na kierunku Wychowanie Plastyczne. Dyplom pod kierunkiem adiunkta Jana Popka w 1979 roku. Na Wydziale Artystycznym UMCS pracuje od roku 1984. Przewód kwalifikacyjny I stopnia w PWSSP (wówczas) w Gdańsku. Przewód habilitacyjny w 2008 roku w ASP w Łodzi.
Obecnie zatrudniony w Zakładzie Malarstwa I, kierowanym przez profesora Walentego Wróblewskiego, a uprzednio, przez wiele lat, profesora Mieczysława Hermana. Uprawia głównie malarstwo, także rysunek, fotografię, grafikę...
Swoje prace prezentował na 12 wystawach indywidualnych, brał udział w ponad 50 konkursach i wystawach zbiorowych. Otrzymał kilka nagród i wyróżnień.

 

Foto: Marek Bartkowiak
{gallery}galeria_andriolli/2019_01_16malarze_zakładowi{/gallery}

Wyszukiwarka