tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK NałęczówKrystyna Opalińska: Działania plastyczne były mi bliskie od zawsze. Przez długi czas  pracy zawodowej (jako nauczycielka w przedszkolu), spełniałam się artystycznie poprzez wykonywanie dużych scenografii, dekoracji okolicznościowych i kompozycji kwiatowych. Równocześnie cały czas wykazywałam zainteresowanie malarstwem i dekoracją wnętrz.

Po ukończeniu studium plastycznego, potem florystycznego oraz licznych szkoleń plastycznych, działania te przerodziły się w moją prawdziwą pasję. Po wielu latach zdecydowałam się w całości poświęcić zamiłowaniu  do sztuki. Ostatnio (2022) ukończyłam także studium terapii zajęciowej, które wzbogaciło moje umiejętności plastyczne o nowe techniki oraz wiedzę o pomocy  ludziom z niepełnosprawnościami. 

Interesuje mnie wiele technik plastycznych - od malowania obrazów po ozdabianie przedmiotów techniką decoupage, szycie (i malowanie) poduszek, malowanie ubrań specjalnymi farbami, malowanie mebli, a nawet ścian.

Najbardziej lubię malować kwiaty, kobiety oraz znane  kopie dzieł wielkich artystów jak Gustaw Klimt, Vincent van Gogh, czy Tamara Łempicka, a ostatnio zainspirowała mnie również abstrakcja. Zaś ulubioną epoką w sztuce jest dla mnie secesja, w której zachwyca mnie mnogość ornamentów, falujących linii i złoceń.
Dużo uwagi również poświęcam działalności florystycznej. Układanie kompozycji kwiatowych jest moją drugą - po malowaniu - wielką pasją. Tworzę bukiety nie tylko z pięknych ogrodowych kwiatów, ale także z tych zwykłych polnych rosnących przy miedzach i rowach, choć nie jest mi obce stworzenie dekoracji sali weselnej.

Ponieważ dzielenie się efektami mojej pracy ze znajomymi spotkało się z pozytywnym odzewem, zdecydowałam się na utworzenie strony na facebooku jako platformy specjalnie do tego przeznaczonej. Znajdziecie w niej moje dotychczasowe realizacje plastyczne i florystyczne. Adres: "Pędzle i kwiaty" https://www.facebook.com/pedzleikwiaty

Foto: Rafał Bieliński / Gazeta Nałęczowska + NOK

Wyszukiwarka