tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK Nałęczów"Wystawa absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych z roczników 1975 i 1980 jest bardzo różnorodna. Eksponowane są prace z wielu dziedzin sztuki.

Określona przestrzeń Galerii im. M. E. Andriollego pozwoliła nam na bardzo fragmentaryczne przedstawienie ośmioro twórców. Mam nadzieję, że w  przyszłości będzie możliwość  zaprezentowania artystów w większym zakresie na wystawach indywidualnych. Dla nas, absolwentów jest to wystawa symboliczna, budząca wiele emocji, wspomnień i radość, że po wielu latach możemy się spotkać i na wspólnej wystawie zaprezentować część naszych dokonań artystycznych."

Zbigniew Strzyżyński


Uczestnicy wystawy

Michał Adamczyk przez 12 lat zajmował się ceramiką i współpracował z galeriami w Warszawie. Brał udział w wystawach i targach sztuki w Szwajcarii, Francji, Niemczech i Kanadzie. Od 1995 r. należy do ZPAP. Obecnie mieszka w Gdańsku i zajmuje się malarstwem, głównie akwarelą.

Stanisław Dziubak. W jego twórczości główne medium to wiklina. Jest twórcą wielu obiektów plenerowych z tego tworzywa. Organizator około 50 plenerów artystycznych krajowych i międzynarodowych. Ma w dorobku 30 wystaw indywidualnych. Od 2001 r. należy do ZPAP.

Zbigniew Strzyżyński ukończył IWA UMCS w Lublinie oraz studia podyplomowe na ASP w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą i malarstwem. Uczestniczył w ponad 220. wystawach zbiorowych, zorganizował 23 wystawy indywidualnych. Kurator Międzynarodowego Konkursu na Rysunek im. M. E. Andriollego.

Andrzej Sołyga ukończył Wydział Rzeźby na ASP w Warszawie. Obecnie profesor tej uczelni. Zrealizował z zespołem m.in.. pomniki: Polskie Cmentarze Wojenne w Katyniu, Miednoje i Charkowie - 2000,  Miejsce Pamięci Ofiar Pracy Przymusowej w Brunszwiku - 2001, Założenie pomnikowe na terenie byłego hitlerowskiego Obozu Zagłady w Bełżcu - 2004 oraz  „Pomnik upamiętniający ofiary katastrofy lotniczej, która miała miejsce pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku”  (realizacja wstrzymana), 2012.

Adam Panek, artysta grafik,  ukończył IWA UMCS w Lublinie. Od 1979 r. pracownik tej uczelni. W 2013r. uzyskał stopień doktora habilitowanego. Brał udział w 181. wystawach zbiorowych, zorganizował 35 wystaw indywidualnych. Organizator Międzynarodowego Konkursu na Rysunek im. M. E. Andriollego.

Jerzy Cichecki, ukończył ASP w Warszawie. Dyplom w pracowniach malarstwa i plakatu. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym. Ilustrator i portrecista, autor wielu wystaw w Polsce i za granicą, głównie w Japonii. Prace artysty znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie.

Grażyna Hankiewicz, wykształcenie wyższe-nauczyciel plastyki w SP w Białce k/Radzynia Podlaskiego. Z zamiłowania fotograf, uprawia fotografię głównie społeczną oraz  przyrodniczą i reporterską. Brała udział w wystawach i plenerach fotograficznych w Polsce i zagranicą - Węgry, Kazachstan, Korea. I miejsce w XV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w kat. fotografia w Lublinie - 2020, Nagroda Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w kat. fotografia.

Robert Kotowicz, twórczość w zakresie  medalierstwa i numizmatyki. Zrealizował ok. 180 monet dla Narodowego Banku Polskiego, ok. 160 monet dla emitentów zagranicznych, ponad 1000 medali bitych stemplem zwykłym. W dorobku artystycznym ma ok. 28 monet, za które uzyskał międzynarodowe i krajowe nagrody.

foto: Rafał Bieliński /Gazeta Nałęczowska/

Wyszukiwarka