tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

Z nieukrywaną radością informujemy, że Nałęczowski Ośrodek Kultury pozyskał środki na realizację projektu pn. „TROPAMI POLSKICH DOBRANOCEK”. Projekt skierowany jest do grup zorganizowanych ze szkół z terenu Miasta i Gminy Nałęczów (wiek od 6 do 10 lat).

Podczas warsztatów uczestnicy projektu będą mieli okazję poznać historię filmów rysunkowych oraz dowiedzieć się jak powstają bajki od samego początku do końca.  Warsztaty i zajęcia poprowadzą pracownicy i animatorzy z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, którzy podczas 3-dniowych warsztatów odkryją przed uczestnikami tajemnice planu filmu animowanego z wykorzystaniem eksponatów muzealnych, maskotek, kostiumów, urządzeń optycznych (zoetrop oraz thaumatrop), pomocy polisensorycznych oraz tyflograficznych. 
W ramach niezwykłych spotkań z bohaterami dobranocek zaplanowaliśmy projekcję kultowych polskich dobranocek, zarówno w wersji przed jak i po rekonstrukcji.

Wszystkich miłośników bajek z dawnych lat zapraszamy już od 6 grudnia do obejrzenia wystawy planszowej „Klasyka europejskich animacji” prezentującej najpopularniejsze postaci z polskich i zagranicznych animacji (sala klubowa NOK). 
Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Kino „CISY”/Nałęczowski Ośrodek Kultury

 

 

Wyszukiwarka