tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

W ramach projektu “Równać Szanse”  młodzież wydała swój własny, zupełnie nietypowy i odrobinę szalony przewodnik po Nałęczowie. Wybrane ilustracje z książki można podziwiać na wystawie plenerowej na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. 

Czy wiesz jaka jest historia Nałęczowa, co czyni je wyjątkowym? Czy wiesz, który ze znanych polskich pisarzy był jednym z najczęściej odwiedzających to miejsce kuracjuszy? 

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w „Nieoczywistym Przewodniku po Nałęczowie” Jest to książka w pełni samodzielnie stworzona przez młodzież! Uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Wojciechowie, Państwowego Liceum Plastycznego i Zespołu Szkół nr 2 byli odpowiedzialni za każdy etap projektu. Zaczęli od zebrania informacji o historii miasteczka, następnie stworzyli teksty i ilustracje oraz zajęli się składem i szatą graficzną. Pozyskali także licznych sponsorów i partnerów medialnych. 

Powstała publikacja pełna jest ciekawostek o miasteczku, różnorodnych ilustracji i zadań dla czytelników. Dzięki „Nieoczywistemu Przewodnikowi” można zobaczyć Nałęczów przez pryzmat wrażliwości artystycznej młodych ludzi i odkryć wiele niezwykłych miejsc. Wybrane karty z przewodnika będą zaprezentowane w formie wystawy plenerowej na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. 

Książkę w wersji online można przeczytać tutaj: https://issuu.com/nieoczywisty_przewodnik/docs/nieoczywisty 

Książka w formacie PDF do pobrania

uczestnicy i uczestniczki projektu: Aneta Bednarczyk, Julia Cichecka, Kasia Czyż, Joanna Drobysz, Karolina Dobraczyńska, Magdalena Jacak, Oliwia Jurkowska, Wiktoria Kargulewicz, Milena Kowalik, Patryk Kwapiński, Krzysztof Pardyka, Agata Lodowska, Piotr Michalczak, Tomasz Mirosław, Martyna Sawicka, Antoni Stephan, Joanna Nadzieja Turek, Ignacy Wawrzycki, Bartosz Wòjcik, Weronika Wrocławska, Jagoda Wysokińska, Dorota Zakaszewska

koordynacja: Michalina Broda 

Projekt “Nieoczywisty Przewodnik po Nałęczowie” prowadzony jest w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży

Więcej informacji  o działaniach młodzieży można znaleźć na Facebooku i Instagramie

fot. Rafał Bieliński i Katarzyna Jóźwik

GALERIA ZDJĘĆ Z PROMOCJI KSIĄZKI I WERNISAŻU WYSTAWY:

Wyszukiwarka