tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

Nałęczowski Ośrodek Kultury

Zapraszamy młodzież (13-18 lat) na wakacyjną, dwutygodniowa (28.06-11.07) przygodę z Latem w Teatrze. 

Organizujemy przez dwa tygodnie codziennie przez 6 godzin (9.00- 15.00, jeden posiłek) spotkania z profesjonalnymi warsztatowcami: aktorami, choreografami, pieśniarzami, performerami, scenografami, aby wspólnie z uczestnikami przygotować finalny spektakl. Motywem przewodnim będzie idea „To ja jestem cudem tego świata i chcę go mieć takim, jakim chcę, żeby był”. Młodzi ludzie stworzą teatralny manifest p.t. JESTEŚMY! Sceną dla działań teatralnych stanie się przestrzeń Nałęczowa.

Efektem warsztatów będzie finałowy performans (11.07) , działania parateatralne. Chcemy, aby było to widowisko barwne, wyraziste, dynamiczne, z ważnymi tekstami, słowem istotnym dla młodzieży, ze śpiewem, tańcem, ruchem scenicznym, światłem , ciekawymi pomysłami scenograficznymi i kostiumami. Aby była to przestrzeń działań performatywnych i parateatralnych, dająca możliwość silnej ekspresji, wolności wyrazu, swobody ruchu i pełnego czystego głosu.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury,  Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury.
Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom.
Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do 20-go czerwca do NOK-u karty uczestnika ( osobiście lub pocztą tradycyjną), dołączonej do tego artykułu. Liczba miejsc ograniczona (20 osób). O uczestnictwie w półkoloniach zdecyduje kolejność złożenia dokumentów w Nałęczowskim Ośrodku Kultury. Udział w półkoloniach jest darmowy. 

DOKUMENTY DO POBRANIA

KARTA KWALIFIKACYJNA PÓLKOLONII

REGULAMIN PÓŁKOLONII

 

LATO W TEATRZE 2021 organizują: 

W ramach modułu LATO W TEATRZE+
Gminny Ośrodek Kultury w Górznie + Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie;
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA  w Krakowie + Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca;
Stowarzyszenie Teatr Okno + Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu;
Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" + Miejski Dom Kultury „Bogucice – Zawodzie”;
Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie + Ośrodek Kultury w Będzinie;
Teatr Lalek PLECIUGA + Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim; Wrocławski Teatr Lalek + Fundacja OnWater.pl
 
W ramach modułu LATO W TEATRZE
A la teatr; Biblioteka - Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo; Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej; Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu; Dom Kultury w Kraśniczynie; Dom Kultury w Strzelnie; Fundacja Ditero; Fundacja KONTRA/BANDA; Fundacja Mai i Mata Kwiatkowskich; Fundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Kreolia-Kraina Kreatywności; Fundacja Studio TM; Fundacja Teatr Latarnia; Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży - "Teatrikon"; Fundacja Wspierania Integracji Osób Niepełnosprawnych STREFA INTEGRACJI; Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego; Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach; Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowsku; Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach; Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe; Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu; Miejski Dom Kultury w Bełżycach; Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku; Miejskie Centrum Kultury w Piaskach; Muzeum Powstania Warszawskiego; Nałęczowski Ośrodek Kultury; Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta; Pałac Kultury Zagłębia; Słupski Ośrodek Kultury; Stowarzyszenie "Do korzeni"; Stowarzyszenie K.O.T.; Stowarzyszenie Łazarz - Zakorzenieni w Tradycji; Stowarzyszenie Smak Przygody; Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie; Terra Artis Lanckorona 

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa.  Narodowego i Sportu