tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK NałęczówPrzed nami święta majowe: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi RP, 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy Was do wspólnych akcji pod hasłem „3maj się w domu z NOK”.

W dniach 1-3 maja wyeksponujcie w Waszych oknach, na parapetach, balkonach, werandach, gankach białoczerwone barwy, nadając im kształty polskiego orła, kokardy, szarfy, flagi, serca, etc.
Niech to będzie manifestacja Waszego przywiązania do polskich symboli  narodowych.
My zachęcamy Was do podjęcia 3 akcji na 3 maja.


Akcja nr 1: Umaj przestrzeń
1 maja to Święto Pracy, a zatem do pracy rodacy i wszyscy ziomkowie. Wysprzątajcie swój dom, pokój, ogród, balkon i umajcie swoją przestrzeń kolorami wiosny, posadźcie kwiaty (może namalujcie je lub przyklejcie do okna) tak aby w miejscu, które zatrzymało waszą codzienną przedpandemiczną aktywność zrobiło się odświętnie i pogodnie. Wszak to już maj.

Akcja nr 2: Udekoruj swój dom
2 maja to Dzień Flagi RP. Do tej akcji nie trzeba Was szczególnie zapraszać. Jeżeli tylko macie w swoim domu naszą flagę narodową  wyeksponujcie ją na zewnątrz. Jeżeli nie macie, to wystarczy dwie kartki papieru w dwóch kolorach (wiecie jakich ) i przyklejcie do okna. Tylko nie zróbcie Malty ;)

Akcja nr 3: Uwolnij orła
3 maja to wreszcie Święto Konstytucji 3 Maja. Choć my z powodu kwarantanny nie możemy zerwać się do lotu i poszybować w przestrzeni (robić to na co mamy właśnie ochotę) to może to uczynić orzeł z naszego godła narodowego symbolizujący wolność . Jego nie obowiązuje kwarantanna. A zatem wykonajcie wizerunek orła białego (pamiętajcie o koronie) dowolną techniką i umieśćcie go w oknach Waszych domów. My zachęcamy do odbicia na szybie dłoni pomalowanych na biało i na czerwono (korona oczywiście złota lub żółta).


Zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie możecie wrzucać zdjęcia z Waszymi dokonaniami i zainspirować innych do wspólnego (choć na odległość) świętowania. 3majcie się w domu!!!

 

Tymczasem obejrzyjcie galerię z przygotowaniami w NOK

Wyszukiwarka