tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK NałęczówTWORZYWO 96 to kilkunastoosobowa grupa plastyków, absolwentów jednego rocznika lubelskiego Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS (dzisiejszy Wydział Artystyczny). Członków tej grupy dzielą kilometry (mieszkają w różnych miastach Polski, we Francji i USA), ale łączy pasja tworzenia. 

Dlatego też - oprócz indywidualnych działań plastycznych - od 2011 roku organizują wspólne wystawy. Wielu ekspozycjom towarzyszy temat przewodni, a twórców łączy wspólny format lub kolor.
Pierwsze kroki wystawiennicze, jeszcze na studiach, większość TWORZYW stawiała w zawsze przyjaznej Galerii 31 w Lublinie. Właśnie w tym miejscu, kilkanaście lat po ukończeniu studiów, spotkało się kilkanaście osób, żeby pokazać efekty swojej twórczej pracy. Dobry klimat całego przedsięwzięcia sprawił, że grupa wystawiała się tu jeszcze pięciokrotnie.

Ideą pokazów Tworzywa jest promocja sztuki reprezentowanej przez różnorodne techniki przekazu artystycznego: malarstwo, rysunek, grafikę, fotografię i ceramikę, formy przestrzenne oraz pokazanie indywidualnych projektów artystycznych.

Na obecnej wystawie w Galerii Andriollego w Nałęczowie zostały pokazane własne, osobiste realizacje każdego autora.
facebook.com/tworzywo96/

TWORZYWO 96 - wystawy:
2011 - 13, Galeria 31, Lublin
2012 - Osiem do kwadratu, Galeria 31, Lublin
2013 - Czarnobiel, Galeria 31, Lublin
2014 - Korzenie, Galeria 31, Lublin
2015 - Zielono mi, Galeria 31, Lublin
2016 - 20+, Galeria 31, Lublin
2016 - Tworzywo 96, Galeria Leonardo, Kazimierz Dolny
2017 - Harmonie, Filharmonia Lubelska, Lublin
2018 - Portret zmyślony, Galeria TPSP "Przy bramie", Lublin
2019 - Wszystko to tworzywo, Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, Lublin
2020 - Zamiast, e-wystawa
2021 - niCoś, Galeria TPSP "Przy bramie", Lublin
2021 - Ty tu, Galeria Wydziału Artystycznego UMCS, Lublin

 
URSZULA BUDNIK / Avon, USA
Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Żukowskiego. W dorobku wystawy indywidualne i zbiorowe w Polsce i USA. Obecnie zajmuje się malarstwem (olej, pastel, akryl) oraz fotografią - specjalizuje się w Equine Photography, portrecie oraz w fotografii natury.

BEATA CIASTEK / Kraśnik
Dyplom z grafiki w 1997 roku w pracowni prof. Maksymiliana Snocha. Studia podyplomowe z wiedzy o kulturze. Obecnie pracuje jako dyplomowany nauczyciel plastyki. Jest członkiem Kraśnickiego Towarzystwa Edukacyjnego. Zajmuje się rysunkiem, technikami mieszanymi oraz malarstwem akwarelowym, olejnym i akrylowym. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i plenerach malarskich.

MACIEJ GĄDOR / Kraków
Dyplom z grafiki w pracowni prof. Maksymiliana Snocha. Zajmuje się malarstwem i witrażem współczesnym. Wystawy: Lublin, LA, Berlin, Hamburg, Taipei, Acquasparta, Kalkuta. Projekty artystyczne: Krakowska Akademia im. A.Frycza Modrzewskiego; Fu Jen University - Taipei, Taiwan; Dayeh University - Zhanghua, Taiwan.

ANNA HANKOWSKA / Warszawa
Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Zajmuje się ceramiką, okazjonalnie również malarstwem i batikiem. W dorobku wystawy indywidualne i zbiorowe.

KAZ HAUASA / Dublin
Nastudiował się tyle, że nie miał siły na dyplom czy magistra. Już na piątym roku zajął się DTP i grafiką komputerową. Po latach eksperymentów z pikselami i fotoszopami, wrócił do punktu wyjścia, co okazało się nie lada osiągnięciem. Kontynuuje twórczość na granicy płaskiego pastiszu i wypukłej nostalgii.

TOMASZ KOZŁOWSKI / Lublin
Dyplom z malarstwa i komiksu w pracowni prof. Mieczysława Hermana (1998). Studia podyplomowe - grafika komputerowa(2011) i grafika wydawnicza(2013) - WA, pracownia grafiki komputerowej ISP UMCS. Rysownik komiksów, malarz, grafik komputerowy 2d, 3d. W dorobku wystawy malarstwa oraz komiksu w Niemczech, Francji i w Lublinie. Autor rysunków do przeszło 40 komiksów.

EDYTA KUKLEWSKA / Lublin
Dyplom z rysunku w pracowni prof. Stanisława Góreckiego. Studia podyplomowe na scenografii ASP w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, projektowaniem, fotografią i małymi formami przestrzennymi. Prowadzi zajęcia i warsztaty plastyczne. W dorobku ok. 80 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Członek Stowarzyszenia Twórczego “Prowincja”.

ANNA MIROSŁAW / Lublin
Dyplom z grafiki w pracowni prof. Zdzisława Niedźwiedzia. W dorobku kilka wystaw. Pracuje jako projektant wnętrz. W wolnych chwilach zatraca się w rysunku i grafice.

KRYSTYNA MUCIEK / Nałęczów
Dyplom z grafiki w pracowni prof. Zdzisława Niedźwiedzia. Studia podyplomowe z zakresu marketingu i zarządzania na Politechnice Lubelskiej. Od lat pracę zawodową łączy z twórczą pasją zajmując się m.in. projektowaniem graficznym i odpowiadając, w znacznie szerszym zakresie, za wizerunek oraz wzornictwo przemysłowe w jednym w lubelskich przedsiębiorstw.

ORA / Vannes, Francja
Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Żukowskiego. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem i fotografią. Pracuje w wolnym zawodzie artysty. W dorobku liczne wystawy zbiorowe i indywidualne w Polsce i za granicą (Francja).

ANNA PROKOP / Lublin
Dyplom z grafiki w pracowni prof. Maksymiliana Snocha. Po latach pracy w branży reklamowej i wydawniczej z radością wraca do malarstwa, rysunku, fotografii i rękodzieła artystycznego.

PIOTR ROSŁANIEC / Płock
Studia - grafika. Zajmował się projektowaniem wnętrz oraz dekoracjami ściennymi. Obecnie więcej czasu poświęca projektowaniu graficznemu, wizualizacjom 3d oraz fotografii.

ALICJA SZKIL / Białystok
Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Od 2018 roku jest członkiem ZPAP, Polska Sztuka Użytkowa. Zajmuje sie malarstwem, fotografią i rękodziełem artystycznym.

JACEK ŚNIEGUCKI / Lublin
Dyplom w pracowni prof. Adama Styki. Zajmuje się projektowaniem wnętrz. Prowadzi pracownię projektowania wnętrz. W dorobku kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych.

PIOTR TYMOCHOWICZ / Siedliszcze
Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, projektowaniem. Pracuje w wolnym zawodzie artysty. W dorobku ponad 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. Zamość, Kraków, Warszawa, Lublin, Chełm, Łódź, Gdynia, Rzym). Współtwórca grupy artystycznej „Avruc eht”. Założyciel Stowarzyszenia Twórczego „Prowincja”. Członek ZPAP.

KINGA WIĘSYK / Wałbrzych
Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Zawodowo realizuje się jako projektant wnętrz i terapeuta. W wolnym czasie maluje, rysuje, fotografuje, wykonuje witraże i renowacje antycznych mebli. W dorobku kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych.

MAGDA WILCZYŃSKA / Białystok
Dyplom z serigrafii w pracowni prof. Grzegorza Mazurka. Zawodowo zajmuje sie projektami i składem wydawnictw, materiałów reklamowych i opakowań. Dla przyjemności maluje, rysuje i fotografuje. W dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych.

BARBARA WOJCZUK / Gdańsk
Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Żukowskiego. Zajmuje się malarstwem, grafiką artystyczną i użytkową związaną przede wszystkim z publikacją wydawnictw i reklamą, projektowaniem stoisk reklamowych. Obecnie pracuje jako plastyk i edukator w Dziale Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Zdjęcia z wernisażu
Foto: Rafał Bieliński - Gazeta Nałęczowska
Foto: NOK

Wyszukiwarka