tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK NałęczówJesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła pasja, twórczość i bliskie sąsiedztwo. Odkąd nasze ścieżki zawodowe coraz częściej zaczęły się krzyżować, postanowiliśmy stworzyć zespół i wspólnie prezentować naszą twórczość uczestnicząc w wystawach, warsztatach, plenerach etc.

Podczas trwającej obecnie wystawy pragniemy zaprezentować Państwu część naszej wielowymiarowej działalności / Wolna Grupa Artystyczna

Uczestnicy wystawy:

JAN STĘPIEŃ
Od wielu lat związany z Nałęczowem. Pisarz, poeta, rzeźbiarz, rysownik oraz autor sztuk teatralnych. Jednym słowem- człowiek renesansu. Jego rysunki i rzeźby są wynikiem fascynacji otaczającą go naturą, której jest wyjątkowym miłośnikiem. Swoje prace prezentował na wystawach w wielu miastach Polski i za granicą.

KATARZYNA KALINOWSKA „KAMIKA”
Od dwóch lat mieszka z przyjemnością w Nałęczowie, dla którego porzuciła Lublin. Prowadzi warsztaty artystyczne w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Jastkowie. W swoim wielowątkowym malarstwie eksperymentuje z różnymi technikami mieszanymi tworząc zaskakujące połączenia. W obrazach głównie skupia się na kompozycji. Często w oparciu o konkretny temat tworzy nowe odmienne formy o różnorodnej palecie barw.

HANNA KRÓL
Malarstwo - pasja i sposób na życie miało swój początek w Kazimierzu Dolnym, gdzie mieszkała
w latach 90-tych. Od 20 lat związana z Nałęczowem. Uprawia wszystkie techniki. Najchętniej maluje portrety - suchym pastelem, kwiaty oraz martwe natury akwarelą i techniką olejną.

ZUZANNA WOJCZAKOWSKA
Ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w Nałęczowie. Obecnie jest studentką drugiego roku Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest na etapie poszukiwania swojej drogi twórczej.

MIKOŁAJ WOJCZAKOWSKI
Absolwent Państwowego Liceum Plastycznego w Nałęczowie. Studiował projektowanie przemysłowe na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Maluje głownie pejzaże w technice olejnej i akrylu.

IRENEUSZ IRYS KOPYTOWSKI
Pochodzi z Zielonej Góry. Od 10 lat związany z Nałęczowem. W swojej twórczości inspiruje się nowoczesnymi trendami. Maluje głównie olejami operując bogatą, wyrazistą kolorystyką.
Tematem jego prac są między innymi: pejzaże, architektura miejska, portrety.

BEATA RACZYŃSKA
Od urodzenia związana z Nałęczowem. Absolwentka Liceum Plastycznego w Nałęczowie. W swojej twórczości eksperymentuje z różnymi stylami i technikami artystycznymi. W jej dorobku znajdują się: wizerunki aniołów-stanowiące wiodący temat prac, ikony, kwiaty, pejzaże, abstrakcje - od lekkiej akwareli na papierze po oleje z fakturami na płótnie.

 

Foto: NOK

Wyszukiwarka