tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK NałęczówProjekt „EKO - FANI” - fotoreportaż. W okresie od 29 stycznia 2018r. do 11 lutego 2018r. w Nałęczowskim Ośrodku Kultury trwały zajęcia w ramach realizowanego Projektu „EKO – FANI”, który był współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

 

 

 

W zbliżaniu dzieci do przyrody i zaznajamianiu ich z zagrożeniami ekologicznymi szczególnie ważne jest uczenie się przez przeżywanie. Stwarza ono optymalne warunki do rozbudzania uczuć dzieci, a także sprawia, że wiedza o przyrodzie ożywionej i nieożywionej, i zasobach jej ochrony staje się wartością, której chcemy bronić i dla której chcemy pozyskać innych.

NOK przygotował dla dzieci urozmaicony program zajęć, by młodzi uczestnicy w sposób aktywny spędzali wolny czas od nauki. Dzieci brały udział w  takich warsztatach jak:
- warsztaty w Młynie Hipolit "Odnawialne źródła energii"  
- "Przyrodniczy detektyw" - Kto powie, co pokrzywie chodzi po głowie – poznajemy rośliny lecznicze i ich właściwości
- warsztaty zoologiczne i zwiedzanie Muzeum Zoologii na UniwersyteCIE Marii Curie – Skłodowskiej.
-  Zimno, zimno, coraz zimniej – pokazy chemiczne gdzie głównym bohaterem pokazów była bardzo zimna substancja mrożąca krew w żyłach – ciekły azot.
- Chmura danych, czyli eksperymentalne zjawiska pogodowe – warsztaty z geografii
- Ekobadacz - warsztaty z chemii - podczas warsztatów dzieci stały się ekobadaczem i sprawdziły jak woda jest twarda, czy występuje w niej żelazo i jakie są w niej obecne sole.
- Duża rzecz na małym parapecie czyli zakładamy wiosenny ogródek – wykorzystane zostały pojemniki plastikowe (z recyklingu) do posadzenia pierwszych wiosennych kwiatów – hiacyntów.
- warsztaty suchej porcelany

Odbył się również Konkurs plastyczny pt. „Woda naszym skarbem” oraz Seans filmowy w Kinie „CISY”.

DZIECIAKI !!!  Wakacje już wkrótce… więc jak co roku, zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia w ramach kolejnego Projektu EKO. Będą wycieczki, warsztaty i wyczekiwana noc w domu kultury.
Zapraszamy 

 
Wyszukiwarka