tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK NałęczówMuzyczny Nałęczów - piękne uzdrowisko Lubelszczyzny. W dniach 18-29 lipca 2022 roku serdecznie zapraszamy do Nałęczowa na XXV Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny.

Przez dwa tygodnie na sali widowiskowej wybrzmiewać będą klimatyczne nokturny, walce, mazurki, wirtuozowskie etiudy i inne kompozycje najsłynniejszych mistrzów fortepianu. Wszystko za sprawą XXV Miedzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie, który na stałe zagościł w letnim kalendarzu kulturalnym Lubelszczyzny, przyciągając rzeszę wiernych słuchaczy z całej Polski.

Festiwal szczególnie ceniony jest przez melomanów lubiących kameralną atmosferę nałęczowskich koncertów, których tym razem będzie można wysłuchać również w urokliwym Kazimierzu Dolnym.

Tegoroczni uczestnicy festiwalu to młodzi, ambitni pianiści z Polski, Stanów Zjednoczonych i Japonii, którzy pod okiem cieszących się międzynarodowym uznaniem profesorów szlifować będą swój warsztat i pracować nad własną interpretacją przygotowanych utworów, które usłyszymy podczas koncertów uczestników. Nie zabraknie również osobowości o ugruntowanej pozycji w świecie muzyki klasycznej oraz laureatów międzynarodowych konkursów pianistycznych  – w tym Kamila Pacholca, który w 2021 roku otrzymał wyróżnienie na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie, Yurii Namura i  Anny Ojiro – laureatek Grand Prix konkursu PTNA w Tokio. Nad całością festiwalu tradycyjnie czuwa Dyrekcja Artystyczna – Kazimierz i Tomoko Brzozowscy, dzięki której festiwal od lat urzeka z jednej strony kameralną oprawą, z drugiej – wspaniałą atmosferą największych sal koncertowych.
Co sprawia, że nałęczowskie koncerty są tak wyjątkowe? To, że dają czas nie tylko na spotkania z muzyką, ale również na bezpośredni kontakt z artystami i publicznością. Rozmowy, gratulacje, wymiana myśli rozbrzmiewają jeszcze długo po owacjach na stojąco… 
XXV Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie został objęty Patronem Honorowym Województwa Lubelskiego.
Do zobaczenia w Nałęczowie!

 

 

 

 

Wyszukiwarka