tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

Architektura jest czymś inspirującym! Zapraszamy dzieci i młodzież (7-14 lat) na zajęcia architektoniczne! 

Małymi krokami do wielkiej architektury

W procesie doświadczania świata, dziecko zadaje dużo pytań. Na pewnym etapie pojawia się wiele zainteresowanie środowiskiem w którym się dorasta i osobami którę nas otaczają. Co robi nauczyciel, a co strażak? Cele pewnych zawodach bardzo łatwo wytłumaczyć. Natomiast zostają te które brzmią fascynująco, jednak wcale nie łatwo powiedzieć o co  w tym chodzi. Architekt brzmi ciekawie i na pewno zawiera w sobie wiele tajemnic, ale nie jest jego praca tak oczywista. W trakcie zajęć chciała bym otkrywać  sekrety zawodu architekta i przekazywać dziecku  że architektura jest wszędzie.

Jak powstaje architektura? Jak oglądać architekturę? Jak architektura naśladuje przyrodę? Na te i inne pytania będziemy szukać wspólnie odpowiedzi, pokazując dziecku złożony świat wokół nas. A może te zajęcia wzbudzą kreatywność i inne podejście do życia, a może pozwolą dziecku otkryć powołanie i fach na całe życie. Zajęcia artystyczne dla dzieci to wspaniała forma kreatywnego spędzania czasu w grupie rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Większość dzieci lubi rysować, lubi poświęcać czas na kreatywne zabawy, nie każde dziecko jednak chce się w plastyce rozwijać. Moment, w którym dostrzega się, że w kierunku aktywności plastycznych dziecko sięga częściej, niż po inne rozrywki, to chwila, w której warto rozważyć wsparcie edukacji małego artysty, umożliwiając mu uczestniczenie w profesjonalnych zajęciach z architektury dla dzieci. Być może pasja pozostanie tylko przyjemnym hobby, a być może przerodzi się z czasem w atrakcyjny, dochodowy zawód.

W trakcie zajęć będzie dużo interakcji, rozwoju manualnego i wyobraźni przestrzennej. Będziemy uczyć się widzieć i odczuwać architekturę a także projektować własne budynki .

Spotkania będą zawierać część teoretyczną i praktyczną co pozwoli zyskać wiedzie i utrwalić ją w praktyce. Architektura stanie się czymś ciekawym i wzbudzi w dziecku potrzebę bycia  spostrzegawczym i kreatywnym.

Warsztaty prowadzi Irena Posoniuk - architektka i historyczka sztuki. 

 

Wyszukiwarka