tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK NałęczówZakończył się XXIV Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny. Przez dwa tygodnie salę widowiskową Nałęczowskiego Ośrodka Kultury wypełniały dźwięki najpiękniejszych utworów w wykonaniu młodych pianistów.

Patronat honorowy nad festiwalem objęli Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Puławski Danuta Smaga i Burmistrz Nałęczowa Wiesław Pardyka.

"Każdego roku w Nałęczowie dzieją się rzeczy niezwykłe" - tak o Międzynarodowym Festiwalu i Kursie Pianistycznym mówił Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, podczas gali medale Komisji Edukacji i Nauki otrzymali Pani Tomoko Mack-Brzozowski oraz Pan Kazimierz Brzozowski.

W uroczystości uczestniczyli także Prokurator Federalny miasta Detroit w stanie Michigan David Gardey oraz Burmistrz Nałęczowa Wiesław Pardyka.
Medal Komisji Edukacji Narodowej to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji i Nauki. Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej – pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego.

Partnerem Honorowym wydarzenia jest Województwo Lubelskie “Lubelskie. Smakuj życie”

 

 

 

Foto: Rafał Bieliński /Gazeta Nałęczowska/

 

 

Wyszukiwarka