tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

Masz 15-19 lat? Znasz miejsca w Nałęczowie, o których mało, kto wie? Chcesz pokazać, że Nałęczów jest miastem dla młodych ludzi? Ten projekt jest dla Ciebie!

Zacznijmy od konkretów. 

W ramach projektu, wraz z grupą rówieśników, stworzysz zespół wydawniczy. Razem napiszecie, zilustrujecie i wydacie (w formie papierowej i elektronicznej) własny przewodnik po Nałęczowie. Jego forma i treść będzie zależała tylko od Waszej kreatywności! 

Zanim zabierzecie się do pracy zaprosimy Was na warsztaty creative writing, ilustratorskie i tworzenia krótkich filmów. Warsztaty twórczego pisania poprowadzi Katarzyna Jóźwik - szalona polonistka, świetnie znana z prowadzenia zajęć teatralna w NOK-u; o ilustracji opowie (a przede wszystkim pokaże w praktyce) Aga Zagraba - studentka digital art na Uniwersytecie Sztuki Stosowanej w Wiedniu; jak nagrywać i montować filmy nauczy Cię Marysia Osior - studentka design for stage and screen na Nottingham Trent University.

Następnie odkryjesz, opiszesz i artystycznie przedstawisz historię i sztukę Nałęczowa: od drewnianych willi po nowoczesne rzeźby. To miasteczko, skrywa w sobie mnóstwo bardzo ciekawych opowieści. Gotowa książka będzie dostępna we wszystkich punktach kulturalnych i turystycznych w Nałęczowie i okolicach. Trafi też do szkolnych bibliotek. Wybrane karty z “Przewodnika” zostaną zaprezentowane w formie wystawy plenerowej w centrum miasteczka. W lipcu, na bazie swojej książki, zorganizujesz też szaloną grę terenową dla mieszkańców. Jeśli tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna, będziesz brać udział w wyjazdach integracyjnych (i to Ty zdecydujesz, gdzie się wybierzemy!). 

Projekt trwa od początku lutego do końca lipca. Zaczynamy w formie online! 

Dlaczego warto? 

  • Spotkasz ludzi, którzy chcą działać (a może nawet się z nimi zaprzyjaźnisz)
  • Wydasz własną książkę 
  • Przygotujesz wystawę plenerową
  • Dowiesz się dlaczego wille w stylu zakopiańskim wybudowano na Lubelszczyźnie 
  • Zorganizujesz grę terenową dla mieszkańców 
  • Zrealizujesz projekt, który w realny sposób zmieni świat na lepsze
  • Zdobędziesz doświadczenie w zarządzaniu, którym zabłyśniesz podczas rozmów rekrutacyjnych 
  • Dostaniesz skarpetki (i inne gadżety) z logo Równać Szanse 

 

Czym jest Równać Szanse? 

To ogólnopolski Program, w ramach którego młodzi ludzie z małych miejscowości mogą zdobyć mnóstwo umiejętności potrzebnych w dorosłym życiu. W ramach “Równać szanse” odbywają się rozmaite projekty - artystyczne, sportowe, ekologiczne. To nie tematyka jest najważniejsza, a młodzież! Podczas realizacji projektu nauczysz się świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele i skutecznie planować przyszłość. Trochę inaczej spojrzysz też na swoje środowisko -  poznasz jego mocne i słabe strony. Nawiążesz też relacje z lokalnymi instytucjami kultury czy władzami. A co najważniejsze: zrealizujesz swoje pomysły, sprawdzisz w czym jesteś dobry, uwierzysz w swoje możliwości i zrobisz coś, co odrobinę zmieni świat na lepsze.  Jeśli chcesz poczytać więcej wejdź na stronę Projektu Równać Szanse

 

Jak wziąć udział? 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne online 29 stycznia (piątek) o 18:00. Opowiemy o wszystkich szczegółach. Żeby otrzymać link do spotkania napisz wiadomość na Messengerze do strony Nałęczowskiego Ośrodka Kultury albo bezpośrednio do koordynatorki projektu - Michaliny Brody. Spotkanie odbędzie się na platformie Google Meet, żeby wziąć w nim udział, trzeba mieć konto Google. Spotkanie ma charakter informacyjny  - nie musisz od razu decydować o udziale w projekcie. Nie musisz też mieć włączonej kamery :) 

Aktualne informacje możesz śledzić w wydarzeniu na Facebooku

Wyszukiwarka