tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK Nałęczów

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na ferie online w NOK-u! Brzmi jak kolejne nudne godziny przed komputerem? Zdecydowanie NIE! Stawiamy na aktywność! Nasze ferie to warsztaty na żywo: żonglerskie, taneczne, muzyczne, teatralne i plastyczne. Połączy je przepiękna opowieść o leśnej przyjaźni i współpracy. Efektem zajęć będzie spektakl wideo “Kosz opowieści” -  każde dziecko zagra w nim swoją rolę, zatańczy a także własnoręcznie stworzy kostiumy i scenografię. 

Dla uczestników i uczestniczek ferii online przygotowaliśmy zestawy ze wszystkimi potrzebnymi  materiałami na warsztaty. 

Zajęcia trwają od 11 do 15 stycznia w godz. 10:00 - 13:00 na platformie Microsoft Teams. 

Koszt uczestnictwa (w tym zestaw materiałów) - 30 zł od osoby. 

Zapisy za pomocą: messengera lub pod numerem telefonu: 81 501 40 69 w godz. 8-15:30. Podczas zgłoszenia prosimy podać imię i nazwisko dziecka, wiek oraz telefon i adres e-mail do kontaktu. 

Zestawy materiałów będą do odebrania w siedzibie NOK od 5 stycznia, wtedy też wyślemy kody dostępu do zajęć. Liczba miejsc ograniczona. 

Aktualności dotyczące wydarzenia zobacz na Facebooku


Warsztaty teatralne

W czasie warsztatów dzieci będą wcielać się w role postaci - bohaterów opowieści o leśnej przyjaźni i współpracy. Będą ćwiczyły dykcję, ekspresję oraz działania sceniczne i grę aktorską. Efektem zajęć będzie spektakl wideo “Kosz opowieści” -  każde dziecko zagra w nim swoją rolę. Warsztaty będą też okazją do świetnej zabawy.
Prowadząca: Katarzyna Jóźwik - instruktorka teatralna w NOK, prowadząca zajęcia z dziećmi (Teatr Elfiki), młodzieżą i dorosłymi (Teatr Młodzi Duchem), pedagog, prezes fundacji SADownia (Siedlisko Aktywnych Działań w Starym Gaju), wieloletnia animatorka festiwalu teatralnego Zwierciadła, członek Fundacji TEAM Teatrikon.

Warsztaty taneczne

Poznamy podstawy baletu - pięknej i niełatwej techniki. Rozwiniemy swoje ciało za pomocą ćwiczeń wzmacniających, rozciągających i rytmicznych. Nauczymy się także walca, którego zatańczymy wspólnie, choć online!

Prowadząca: Paulina Prokopiuk - aktorka, tancerka, reżyserka teatralna. Studentka Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Prowadzi liczne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Warsztaty żonglerskie 

Na zajęciach dzieci poznają ćwiczenia cyrkowe z użyciem chusteczek i piłeczek, które same wykonają. Dzięki rozgrzewce, grom i zadaniom żonglerskich polepszą swoją oburęczność, refleks i koordynację. 

Prowadząca: Dominika Knap - pedagog cyrku, animatorka kultury, członkini zarządu Fundacji Inside Out, w której zajmuje się projektami kulturalnymi i edukacyjnymi oraz dostępnością. 

Warsztaty muzyczne
Podczas warsztatów będziemy wspólnie odkrywać muzykę uśpionego zimą lasu. Razem wykonamy instrumenty muzyczne i napiszemy własną piosenkę. Uruchomimy naszą kreatywność i wyruszymy na poszukiwania ukrytych dźwięków.
 
Prowadząca: Maria Rzepecka - muzykoterapeuta, psycholog i pedagog. Prowadzi muzyczne warsztaty profilaktyczne i terapeutyczne w ramach inicjatywy „Dobre Dźwięki”.

Warsztaty plastyczne

Podczas zajęć na ogromnym kartonie stworzymy zimowy las, przygotujemy zjawiskowe przestrzenne śnieżynki oraz filcowe maski zwierząt. Dzieci będą eksperymentować z różnymi materiałami i technikami plastycznymi, rozwiną swoją wyobraźnię i kreatywność. 

Prowadząca: Michalina Broda - instruktorka zajęć plastycznych w NOK, historyczka sztuki, animatorka kultury. Realizuje autorskie projekty edukacyjno-artystyczne popularyzujące historię sztuki (“Gdzie jest sztuka?”, “Mali Mistrzowie”). 

 

 

 

Wyszukiwarka