tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK NałęczówXXXIV MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE im. Ignacego Wachowiaka LUBLIN 2019. Nałęczowski Ośrodek Kultury 16 lipca 2019, zespoły: MERRY CAROUSEL - Republika Kałmucji - ROSJA i VIISUVEERETAJAD - ESTONIA

VIISUVEERETAJAD - ESTONIA
Zespół Viisuveeretajad został założony w 1988 roku w Tallinie- stolicy Estonii. Obecnie w jego skład wchodzi około 80 młodych tancerzy. Repertuar zespołu obejmuje estońskie tańce ludowe i narodowe. Zespołowi towarzyszy kapela ludowa pochodząca z miasteczka Riisipere, która od ponad 20 lat w kraju i za granicą prezentuje tradycyjne pieśni i melodie. W skład instrumentarium wchodzą akordeony i cytra estońska. Zespół brał udział w festiwalach folklorystycznych w Finlandii, Szwecji, Turcji, Macedonii, Polsce, Rumunii oraz wielu innych krajach.
Dyrektor- Merle Lättekivi

MERRY CAROUSEL - Republika Kałmucji- ROSJA
Zespół „Merry Carousel” powstał w 1987 roku i początkowo jego członkami byli uczniowie Dziecięcej Szkoły Artystycznej w Troickoje . W 1989 roku za liczne sukcesy artystyczne nadano mu tytuł „zespołu narodowego”. Aktualnie „ Merry Carousel ” liczy około 100 tancerzy w wieku do 7 do 17 lat, uszeregowanych w 3 grupach wiekowych. Podstawą repertuaru są tradycyjne i opracowane artystycznie tańce ludowe Kałmuków, tańczone w charakterystycznych autentycznych kostiumach. Dzięki wielowiekowym, przekazywanym z pokolenia na pokolenie tradycjom, bogactwu kulturowemu i silnym wpływom buddyzmu w tym regionie, folklor kałmucki jest unikatowy w skali świata. Tancerzom towarzyszy orkiestra grająca na tradycyjnych kałmuckich instrumentach takich jak dombra, tovshur i echin. Zespół jest zwycięzcą ogólnorosyjskich i międzyregionalnych konkursów i festiwali. Wielokrotnie występował za granicą, budząc aplauz publiczności we Francji, Włoszech, Bułgarii, Turcji i Polsce.
Dyrektor- Irina Samsonowa Dyrektor muzyczny- Galina Khadzhyieva

STRONA FESTIWALU


 Foto: Grzegorz Wójcik, portal naleczow.net

Wyszukiwarka