tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK NałęczówXXXIV MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE im. Ignacego Wachowiaka LUBLIN 2019. Nałęczowski Ośrodek Kultury 15 lipca 2019, zespoły: ANKIRA ANADOLU - TURCJA i VOLYNJANOCHKA - UKRAINA

ANKIRA ANADOLU - TURCJA
Zespół „ANKIRA ANADOKU” działa w Ankarze od 1986 roku, mając na celu kultywowanie tureckich tradycji i przekazywanie ich młodszym pokoleniom. Tancerze zaprezentują folklor taneczny z różnych regionów kraju m.in.: Artvin, Trabzon i Adiyaman przy akompaniamencie muzyków grających na tradycyjnych tureckich instrumentach ludowych: kemence, bağlama, davul i zurna. Zespół odnosił liczne sukcesy w kraju oraz brał udział w festiwalach międzynarodowych m.in.: w Polsce, Holandii, Francji, Rumunii, Niemczech i Danii.
Dyrektor- Suat Aydin

VOLYNJANOCHKA- UKRAINA
Zespół folklorystyczny „Volynjanochka” powstał w 1986 roku w Łuckim Pałacu Kultury. W Zespole tańczą dzieci od 5 do 18 roku życia. Przez lata w zespole tworzono i poszerzano repertuar muzyczny i taneczny, oparty na tradycjach ludowych okolic Wołynia i Polesia. Aktualnie repertuar posiada 30 pozycji, na które składają się suity taneczne, miniatury choreograficzne oraz zabawy z wykorzystaniem rekwizytów, zabawek i instrumentów ludowych. Tancerzom akompaniować będzie kapela ludowa, grająca na tradycyjnych ukraińskich instrumentach. Zespół posiada wysoki poziom artystyczny, który prezentował już w takich krajach jak: Cypr, Rumunia, Niemcy, Polska, USA, Estonia, Serbia, Portugalia i wielu innych.
Dyrektor- Olena Kozachuk

STRONA FESTIWALU


 Foto: Grzegorz Wójcik, portal naleczow.net

Wyszukiwarka