tel NOK 815 014 069 lub 785182734
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

 

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK NałęczówOdliczanie do wielkiego kulinarnego święta trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego, czas zacząć!

 

Lubelska odsłona czwartej edycji festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” wystartuje już za chwilę, 22 czerwca w Nałęczowie, i potrwa dwa weekendowe dni. Już możemy powiedzieć, że będzie tam około pięćdziesięciu wystawców. Spodziewamy się też wielu tysięcy gości. Wybieracie się?

Przeczytajcie, jak do uczestnictwa w tym wyjątkowo smacznym wydarzeniu zachęca nasz resortowy szef, członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak:
– Serdecznie zapraszam do Nałęczowa miłośników dobrego, tradycyjnego jadła – zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów odwiedzających malownicze tereny naszej gościnnej krainy. Razem z wytwórcami pokażemy tu Państwu, jak smaczna, zdrowa i wartościowa jest kuchnia wschodniej Polski. Jako lokalny patriota będę Państwa szczególnie zachęcać do odkrycia lubelskich smaków, w których sam się zakochałem. Jestem pewien, że na naszym festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie.

My też nie mamy co do tego wątpliwości. Tym bardziej, że oprócz kiermaszowego szaleństwa, w programie przewidzieliśmy:

WARSZTATY KULINARNE z wykorzystaniem tradycyjnych wędlin oraz pieczywa z naszego regionu, zakończone… częstowaniem publiczności produktami finalnymi;

WSPÓLNE GOTOWANIE forszmaku lubelskiego wraz z… degustacją na stoisku „marszałkowskim”;

SMAKOWITE DEGUSTACJE innych specjałów z lubelskiej Listy Produktów Tradycyjnych. W karcie dań: wędzonki z Wisznic (szynka, boczek i polędwica), pierogi z czerwoną fasolą, oranżada z Kąkolewnicy, sok jabłkowo-buraczkowy, a na deser – praliny z Lublina, szarlotka razowa z Lublina, ptysie z bitą śmietaną i malinami z Lublina oraz pączki z Ostrowa Lubelskiego.

Atrakcjami tegorocznej odsłony festiwalu będą też m.in. POKAZY MALOWANIA PORCELANY I CERAMIKI, a także KONKURSY Z NAGRODAMI (!). Te ostatnie zorganizujemy zarówno dla publiczności (dzieci), jak i wytwórców, którzy będą walczyć o trofea za najciekawsze stoisko i najlepszy smak wschodnich ziem Polski.

Nie zabraknie DOBREJ MUZYKI.

W sobotę zapraszamy na koncerty:
dziecięcego zespołu „Koraliki” z Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku (12:00)
formacji „Folk o 5tej” z Końskowoli (15:30)
zespołu „Cygańska brać” z Gminnego Ośrodka Kultury w Końskowoli (16.30).

Z kolei w niedzielę festiwalowym zakupom i degustacjom towarzyszyć będą zapowiadane już przez nas koncerty strażaków w ramach XXXIV Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Festiwal otwieramy w sobotę o godz. 11:00, a w niedzielę o 10:00. W obydwa weekendowe dni bawimy się i smakujemy życie do godz. 19.00. Hmm, w niedzielę troszkę dłużej, bo na finał (o 19:00) zaprosiliśmy gwiazdę wieczoru – zespół Ambitus, który wykona dla Państwa hity polskiego rocka.

Razem z nami wydarzenie współorganizują i do uczestnictwa zapraszają: Urząd Miejski w Nałęczowie, Oddział Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Lublinie, Stowarzyszenie Lubelskich Kucharzy oraz Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie. Patronat medialny nad festiwalem objął Tygodnik Regionalny Echo Katolickie.

Przyjedziecie za tydzień do Nałęczowa?

PROGRAM FESTIWALU

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL w Lublinie

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka