tel NOK 815 014 069
nok@naleczow.pl
tel KINO 661 811 555
kinocisy@op.pl

Nałęczowski Ośrodek Kultury

NOK NałęczówXIII Nałęczowski Festiwal Tańca "EURO DANCE" 14-16 czerwca 2019 - Nałęczowska Noc Świętojańska - FOTORELACJA. Protokół jury.

 

 

Protokół z posiedzenia jury XIII Nałęczowskiego Festiwalu Tańca
14-16 VI 2019
Jury w składzie: Katarzyna Migała - przewodnicząca, Aleksandra Berus, Krzysztof Skolimowski, po obejrzeniu 201 prezentacji solistów oraz zespołów podczas XIII Nałęczowskiego Festiwalu Tańca postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii I - współczesne formy taneczne tancerze do lat 9
I miejsce – JETE ze Szkoły Tańca CHASSEMI w Lublinie "Domino"
II miejsce – MINI GADUŁY z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie "Ogniki"
III miejsce – Mała Rewia Taneczna z MDK z Dęblina "Przebudzenie"

SOLIŚCI tańca współczesnego do lat 11
I miejsce – Zuzanna Fit z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
I miejsce – Wiktoria Starzyńska - Szkoła Tańca CHASSEMI w Lublinie
II miejsce – Margharyta Kaliuzhna
III miejsce – Nadia Borczyńska - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
III miejsce – Stefania Dudała - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
wyróżnienia:
Gabrysia Nowak z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
Agatka Kijek - Szkoła Tańca CHASSEMI w Lublinie
Nikola Drozd – Ustrzycki Dom Kultuty
Kalina Kamieniecka - z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
Julia Sołek - Centrum Rozwoju Dziecka w Lublinie
Antonina Surowiec - Centrum Rozwoju Dziecka w Lublinie

W kategorii II – współczesne formy taneczne tancerze 10-14 lat
I miejsce – NEMEZIS "Pozwól żyć"
II miejsce – CHASSEMI Szkoła Tańca CHASSEMI "Mgła"
III miejsce – Mała ARABESKA z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie "Zabawa na strychu"oraz wyróżnienie:
FLEX z Nałęczowskiego Ośrodka Kultury "Pod Twą opiekę"
CHOCHLIKI Z Nałęczowskiego Ośrodka Kultury "Konstelacje"
CHOREA Centrum Rozwoju Dziecka z Lublina – "Gwiezdny pył"

SOLIŚCI tańca współczesnego 12- 14 lat
I miejsce – Mercedes Szulen - MDK w Dęblinie
II miejsce – Zuzanna Tatarowska - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
II miejsce – Wiktor Lewandowski z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
III miejsce – Hanna Podedworna - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańcawyróżnienia:
Martyna Larish z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
Bartosz Stemborowski - Szkoła Tańca Enigma Staszów
Maja Wójcik z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
Paulina Twardowska - Klub Batalionowy w Zamościu
Karolina Szlufik - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
Marina Sato - Szkoła Tańca CHASSEMI
Maria Mazur - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
Amelia Czerwiak - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
Hanna Piątkowska - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca

W kategorii III – taniec współczesny, tancerze powyżej lat 15
I miejsce – ENIGMA ze Szkoły Tańca ENIGMA ze Staszowa "Akceptacja"
II miejsce – IMPULS III - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca "Painters"
III miejsce – ARABESKA ART - MDK "Pod akacją" w Lublinie – "Zabierz mnie stąd"
ponadto jury postanowiło w tej kategorii wyróżnić zespoły:
AMBARAS - Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku "Niewola"
ALLEGRO - Estrada Dziecięca – Chełm "Connection"

SOLIŚCI tańca współczesnego powyżej lat 15
I miejsce – Karolina Gustaw z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
I miejsce – Agata Sus z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
I miejsce – Krzysztof Jaros - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
II miejsce – Katarzyna Wsół - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
II miejsce – Emilia Zaprawa – Szkoła Tańca CHASSEMI z Lublina
III miejsce – Angelina Lebedz – Zespół Szkół nr 2 w Nałęczowie
III miejsce – Basia Jung - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
III miejsce – Adrianna Urban - Ustrzycki Dom Kultury
III miejsce – Dominika Roman - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
wyróżnienia:
Emilia Kwaśnik - Ustrzycki Dom Kultury
Kinga Czekaj - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
Antonina Woźniak - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
Julia Piasecka - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
Aleksandra Jarząbek - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
Amelia Gorczyca - Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku
Wiktoria Lewadowska - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca
Agata Jonasz - Szkoła Tańca CHASSEMI z Lublina

W kategorii IV – taniec nowoczesny tancerze do 9 lat
I miejsce - DM Kids 1 ze Szkoły Tańca Dancemania w Lublinie
II miejsce – DOWNTOWN SQUAD – Passa Passa
III miejsce – KIDS SMILE ze Szkoły Tańca Dancemania w Lublinie
ponadto w tej kategorii jury postanowiło wyróżnić:
eMCe Team - eMCe Dance Studio w Piaskach
Ulan Dance Family 1 - Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie
ZTN FUX Świdnik LUCKY SWEETS - MOK Świdnik
ENIGMA III - Szkoła Tańca Enigma Staszów

SOLIŚCI tańca hip-hop do lat 11
I miejsce – Natalia Kisiel - AW-art
II miejsce – Ola Jatczak - AW-art
III miejsce – Elle et moi Tshitenge DK "Łęgi"
ponadto w tej kategorii jury postanowiło wyróżnić:
Ala Mirecka – AW-art Studio Artystyczne Agnieszka Wąsik
Wiktoria Dudek – AW-art Studio Artystyczne Agnieszka Wąsik
Wiktoria Kowalczyk – AW-art Studio Artystyczne Agnieszka Wąsik
Julia Bartoszek - DK – "Łęgi"

SOLIŚCI tańca disco do lat 11
I miejsce – Zuzanna Perestaj
II miejsce – Wiktoria Chodor
III miejsce – Daria Romańska
wyróżnienie – Paula Kwaśniak

W kategorii V – taniec nowoczesny tancerze 10-14 lat
I miejsce – STARS
II miejsce – PASSA STARS
III miejsce – ZTN Fux LUCKY SQUAD - Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku
ponadto w tej kategorii jury postanowiło wyróżnić:
Fly Dance z High Life Studio w Lublinie
Ulan Dance Family 2 - Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie
DM 2 ze Szkoły Tańca Dance Mania w Lublinie
Mała Rewia Taneczna IV – MDK Dęblin
ZTN Fux LUCKY TEAM - Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku

SOLIŚCI tańca hip-hop 12-14 lat
I miejsce – Sandra Ciebień – AW-art Studio Artystyczne Agnieszka Wąsik
II miejsce – Nela Nowak - DK - "Łęgi"
III miejsce – Oliwia Choduń - Studio Artystyczne Agnieszka Wąsik
ponadto w tej kategorii jury postanowiło wyróżnić:
Michalina Malon
Gosia Malon,
Nikola Mart

SOLIŚCI tańca disco 12-14 lat
I miejsce – Natalia Pieczykolan
II miejsce – Nikola Kowalczuk
III miejsce – Maja Stępniak

W kategorii VI – taniec nowoczesny tancerze powyżej 14 lat
I miejsce – Praktyka Ruchu z Gminnego Ośrodka Kultury z Milejowa "Muzykę trzeba kochać"
II miejsce – Rebel Warriors – Passa Passa
III miejsce - ZTN Fux - Lucky Crew - Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku
ponadto w tej kategorii jury postanowiło wyróżnić:
Fly dance mini - AW-ART Studio Artystyczne Agnieszka Wąsik
DM1 - Szkoła Tańca Dance Mania w Lublinie
CHEERS - Centrum Kultury w Łęcznej

SOLIŚCI tańca hip-hop powyżej 15 lat
I miejsce – Katarzyna Sochal – Szkoła Tańca Dance Mania z Lublina
II miejsce – Wiktoria Kozik – MDK Chełm
III miejsce – Paulina Kaczyńska - AW-ART Studio Artystyczne Agnieszka Wąsik
ponadto w tej kategorii jury postanowiło wyróżnić:
Klaudia Mysak - DK - "Łęgi"
Natalia Sapalska - AW-ART Studio Artystyczne Agnieszka Wąsik

W kategorii VII – inne propozycje taneczne, tancerze do 9 lat
I miejsce – ARABESKA MINI z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie "Ach te mole"
II miejsce – MAŁE GADUŁY z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie "Świat zabawek"
III miejsce – ENIGMA III – "Zimowa opowieść"
ponadto w tej kategorii jury postanowiło wyróżnić:
Iskierka z Nałęczowskiego Ośrodka Kultury "Taneczna pobudka"
SŁODZIAKI z Michele Fit & Cafe w Łęcznej

W kategorii VIII – inne propozycje taneczne, tancerze 10-14 lat
I miejsce – ARABESKA Junior z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie "Droga do wolności"
II miejsce – IMPULS V – Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca "Flash of dance"
III miejsce – IMPULS IV - Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca "Zmory"
ponadto w tej kategorii jury postanowiło wyróżnić:
zespół ENIGMA II ze Szkoły Tańca Enigma ze Staszowa "Żywioły"
Digress II - Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu "Drzewo życia"
Zygzaczek – MDK Krasystaw "To ja"
Nemezis II - Ustrzycki Dom Kultury "Dwie twarze jedno serce"
FREAK DANCE JUNIOR - Krasnostawski Dom Kultury "I can fly"

W kategorii IX – inne propozycje taneczne, tancerze powyżej 14 lat
I miejsce – IMPULS II – Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca „Uczucia”
II miejsce – ARABESKA Classic z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie "Szepty"
III miejsce – IMPULS I – Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca „Warriors”
wyróżnienie:
DIGRESS Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu "Po drugiej stronie lustra"

 

14 czerwca 2019
- barwny korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP z Lubartowa
- przegląd zgłoszonych grup tanecznych.
foto: Marek Bartkowiak



15 czerwca 2019
- przegląd zgłoszonych grup tanecznych
- występ Kapeli Nałęczowskiej
-  Konkurs Taneczny "Taniec Żywiołów"
- "W radosnym nastroju" występ Andrzeja Cękały
- Piknik Świętojański
- widowisko taneczne  w świetle ultrafioletowym "MATERIA" Teatru Tańca DyeMotion. Reżyseria Marian Folga i Anna Banasik
foto: Marek Bartkowiak

16 czerwca 2019
- uroczysta Gala Taneczna Laureatów
foto: Marek Bartkowiak